BIP SITP Pogoda
II miejsce reprezentacji świdnickich strażaków w piłce halowej  

II miejsce reprezentacji świdnickich strażaków

na mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Halowej Piłce Nożnej.

Rok 2007 IV miejsce, rok 2008 V miejsce - podium wisiało w powietrzu. Drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku od 2 lat szykowała formę na tegoroczne mistrzostwa. Uczestnictwo w rozgrywkach Powiatowej Amatorskiej Ligi w halowej piłce nożnej w Świdniku (w sezonie 2008/2009 awans do I ligi rozgrywkowej), udział w turniejach piłkarskich (min. I miejsce w turnieju Misztal Cup 2009) przygotowania w sezonie letnim na sztucznym boisku ZSO Nr 1 w Świdniku dały efekt. W tegorocznych rozgrywkach strażackich reprezentacja tutejszej komendy zajęła bardzo wysokie II miejsce w mistrzostwach województwa.

Do tegorocznych rozgrywek przystąpiło aż 20 drużyn z całego województwa reprezentujących komendy miejskie i powiatowe Państwowej Straży Pożarnej oraz komenda wojewódzka. 2 października odbył się turniej eliminacyjny w Biłgoraju. Komenda ze Świdnika zwyciężyła gospodarzy: 5:2 oraz drużynę z Parczewa: 2:1, co dało miejsce w turnieju finałowym.

Finały Mistrzostw Województwa Lubelskiego Strażaków w Halowej Piłce Nożnej odbyły się 8 października w Tomaszowie Lubelskim. Awans do turnieju finałowego wywalczyły: Lublin, Kraśnik, Włodawa, Zamość, Janów Lubelski, Łęczna, Tomaszów Lubelski oraz oczywiście Świdnik.

W wyniku losowania KP PSP w Świdniku trafiała do silnie obsadzonej grupy z Łęczną (mistrz 2008 r.), Lublinem (wicemistrz 2008 r.) oraz mocnym zespołem z Włodawy.

Turniej finałowy rozpoczął się dla świdnickich strażaków od porażki z reprezentacją z Lublina  0:3. W drugim meczu grupowym z KP PSP w Łęcznej  świdniczanie przegrywali  już  0:2 i wtedy nastąpił przełom w grze drużyny. Sprawne kontry w wykonaniu Sieczkarza (2) i Oskroby (2) doprowadziły do zwycięstwa w tym meczu 4:2. Kolejny mecz z Włodawą był kluczowy do wejścia do półfinału turnieju. Świdnicka drużyna musiała zdobyć komplet punktów, włodawianom wystarczył remis do wyjścia z drugiego miejsca z grupy. Podbudowana zwycięstwem świdnicka drużyna po zaciętym spotkaniu zwyciężyła 4:1 po trafieniach Oskroby (2), Sieczkarza i Łowickiego. Plan minimum został osiągnięty.

W półfinale spotkały się reprezentacje Zamościa i Świdnika oraz Lublina i Tomaszowa Lubelskiego. Konsekwentna gra obronna, szybkie akcje i gole Sieczkarza (2) i Oskroby dały zwycięstwo nad  reprezentacją Zamościa: 3:1. Lublin łatwo uporał się z Tomaszowem Lubelskim w drugim półfinale. Tak więc w finale spotkały się ponownie drużyny  z Lublina i Świdnika.

Ostatni mecz turnieju – finał. Pierwsza połowa to zacięta walka. Po doświadczeniu wyniesionym z  porażki w rozgrywkach grupowych drużyna świdnicka znacznie uważniej zagrała w obronie, po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 0:1., co dawało szansę do wyrównania w drugiej połowie meczu. Jednak drużyna z Lublina przeważała w drugiej połowie. Wykorzystywanie takich atutów jak wyrównany skład, dobrze grający zmiennicy, bezbłędna gra w obronie oraz ciągły napór na świdnicką bramkę - dały efekt. Świdnickim strażakom dało znać zmęczenie całodziennym turniejem, w końcówce meczu reprezentacja świdnickiej straży zagrała rezerwowym składem. Do zdobycia tytułu mistrzowskiego zabrakło na pewno większego wsparcia zawodników z ławki rezerwowych. Wynik końcowy 0:5 i zasłużone zwycięstwo drużyny z Lublina.

Uczestnikom turnieju pamiątkowe puchary i dyplomy wręczali: wicestarosta powiatu tomaszowskiego Pan Jan Wójtowicz i Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim st. kpt. Andrzej Mandziuk.

Klasyfikacja końcowa: I – miejsce – KM PSP Lublin;

                            II – miejsce – KP PSP w Świdniku;

                            III – miejsce – KP PSP Tomaszów Lubelski;

                            IV – miejsce – KM PSP Zamość.

Reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Świdniku w składzie: Arkadiusz Rycaj – Krzysztof Pawelec, Paweł Belniak, Waldemar Dobrowolski, Zbigniew Kociuba, Dariusz Seweryn, Przemysław Góralski – Piotr Łowicki, Paweł Oskroba, Paweł Sieczkarz - zajęła nie notowane w historii tutejszej jednostki drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Halowej Piłce Nożnej Pięcioosobowej. Na wynik złożyła się świetna dyspozycja strzelecka i współpraca Pawła Sieczkarza (5 bramek) i Pawła Oskroby (5 bramek), solidna gra obronna Pawła Belniaka i Krzysztofa Pawelca, dobrze w bramce sprawował się również Arkadiusz Rycaj.

Miłą informacją jest również to, że drużyna złożona z zawodników z Lublina i Świdnika po okresie przygotowawczym będzie reprezentowała województwo lubelskie na Mistrzostwach Polskich Strażaków w Halowej Piłce Nożnej, które odbędą się w tym roku połowie listopada w Krakowie.od lewej góra: Waldemar Dobrowolski, Paweł Belniak, Przemysław Góralski, Dariusz Seweryn, v-ce starosta powiatu Tomaszowskiego Pan Jan Wójtowicz, Z-ca Komendanta Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim st. kpt. Andrzej Mandziuk
od lewej dół: Paweł Sieczkarz, Piotr Łowicki, Arkadiusz Rycaj, Krzysztof Pawelec, Paweł Oskroba

Strona główna | Aktualności | Charakterystyka rejonu chronionego | Wydziały i stanowiska | Dane teleadresowe | Kierownictwo | Statystyka zdarzeń | Akcje | Jednostki OSP | Szkolenia OSP | Galeria zdjęć archiwalnych
| Galeria sił i środków | Porady | Ogłoszenia | Pliki do pobrania | Związek Emerytów i Rencistów Świdnik | Linki | Informacja o składnikach majątku | Galeria | Sport | Elektroniczna Skrzynka Podawcza | Ankieta
(C) 2005 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku - Design: Maciej Bochyński LubMAN UMCS Sp. z o.o.