BIP SITP Pogoda
Akcje w 2016 roku  
19 września w godzinach porannych w Świdniku doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. W wyniku zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych ewakuowali poszkodowanych, ugasili pożar oraz przewietrzyli cały budynek. Działania trwające ponad godzinę prowadziło 17 strażaków.
Informacje o pożarze: lublin112, lsw24.pl, swidnik.pl


18 września strażacy świdnickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej usuwali skutki wypadku na drodze ekspresowej S12/17 w rejonie węzła drogowego Felin. Wskutek zdarzenia poszkodowane były 3 osoby. W działaniach udział brało 7 zastępów PSP, 3 zespoły ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec LPR.

                                  

                                   zdjęcia: st. kpt. Paweł Ostrowski

                             tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko17 czerwca br. strażacy ze świdnickiej JRG likwidowali skutki silnej wichury, która przeszła nad terenem powiatu świdnickiego. Łącznie zarejestrowano ponad 60 zdarzeń, z czego ponad 40 dotyczyło usunięcia powalonych drzew i konarów, zagrażających bezpiecznemu ruchowi pieszych i pojazdów. Pozostałe interwencje dotyczyły 3 uszkodzonych dachów na budynkach gospodarczych w gm. Mełgiew, 4 uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych w gminach Świdnik, Piaski i Trawniki oraz 5 pojazdów uszkodzonych przez konary drzew lub powalone drzewa. Ponadto 2 zdarzenia dotyczyły uszkodzonych linii przesyłowych wysokiego napięcia.

                                                                    zdjęcia: asp. sztab. Andrzej Wilkołazki
                                                                    tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko


2 czerwca, w ciągu zaledwie 2 godzin, ratownicy z posterunku JRG w Świdniku udzielali pomocy osobom uczestniczącym w 2 zdarzeniach drogowych - w Piaskach i Boniewie. W zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby, a straty powstałe podczas zdarzeń wyniosły ponad 50 tys. zł.

                zdjęcia: mł. asp. Łukasz Kuśpit
            tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko


26 maja okazał się pracowitym dniem dla strażaków pełniących służbę. Brali oni udział w likwidacji skutków 3 zdarzeń drogowych - w Świdniku, Mełgwi i Majdanie Kozic Górnych. We wszystkich zdarzeniach poszkodowane zostały 2 osoby, a powstałe straty, związane głównie z uszkodzonymi pojazdami, wyniosły łącznie 20 tys. zł.

                                   zdjęcia: mł. kpt. Arkadiusz Forankiewicz
                 tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko


25 maja w godzinach porannych strażacy ze świdnickiej JRG likwidowali skutki zdarzenia drogowego w Mełgwi. Jednym z pojazdów biorących udział w wypadku była karetka pogotowia. W zdarzeniu na szczęście nie było osób poszkodowanych.                     zdjęcia: asp. Jan Stachyra
                         tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko


17 maja w godzinach popołudniowych ratownicy z JRG w Świdniku i OSP w Trzeszkowicach prowadzili działania związane z usuwaniem skutków zdarzenia drogowego w Mełgwi. Strażacy zabezpieczyli pojazd i miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem drogowym do czasu przybycia patrolu Policji. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

                       zdjęcia: mł. kpt. Arkadiusz Forankiewicz
     tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko15 maja, około godziny 11., ratownicy z JRG w Świdniku i OSP w Trawnikach udzielali pomocy osobom poszkodowanym w zdarzeniu drogowym w Dorohuczy, gmina Trawniki, powiat świdnicki. W zdarzeniu brało udział 5 osób, 3 zostały poszkodowane – zabrane do jednostek ochrony zdrowia karetkami PRM i śmigłowcem LPR. W trakcie działań, w celu ewakuacji jednej z osób z pojazdu, korzystano z narzędzi hydraulicznych.  Ratownicy ponadto udzielali aktywnie kwalifikowanej pierwszej pomocy przy wykorzystaniu zestawów PSP R-1. Działania ratownicze trwały 2 godziny.                                      zdjęcia: st. kpt. Paweł Ostrowski
                               tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko


4 maja w godzinach nocnych 3 zastępy PSP i 2 zastępy OSP prowadziły działania gaśnicze w Kolonii Siedliszczki, gdzie pożarem objęty był opuszczony, drewniany dom.    W trakcie działań trwających ponad 3 godziny podano 2 prądy wody, przeszukano i poddano rozbiórce grożący zawaleniem budynek. W działaniach uczestniczyło łącznie    19 strażaków.

                                  zdjęcia: st. kpt. Paweł Ostrowski
                          tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko


11 kwietnia w godzinach popołudniowych w Struży, gm Trawniki, doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych i 1 ciężarowego. Wskutek zdarzenia 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, 3 inne osoby zostały ranne. W likwidacji skutków zdarzenia udział brały 2 zastępy z JRG w Świdniku i 2 zastępy OSP - z Trawnik i Pełczyna.
                                        zdjęcia: sekc. Michał Dadej
                                          tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko3 lutego 2016 r. ok. godz. 7.00 na ul. Jana Pawła II w Świdniku, 2 zastępy z JRG w Świdniku brały udział w likwidacji skutków zdarzenia drogowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i 2 pojazdów osobowych biorących udział w wypadku. Wskutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

                                      zdjęcia: mł. kpt. Arkadiusz Forankiewicz
                   tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko


2 lutego w godzinach wieczornych 4 zastępy z JRG w Świdniku i OSP z gminy Piaski brały udział w gaszeniu pożaru domu jednorodzinnego w Kawęczynie. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia budynek cały był objęty pożarem. Strażacy, pracując w aparatach powietrznych ochrony dróg oddechowych, podali 2 prądy wody w natarciu na palący się budynek, jednocześnie ewakuując osobę poszkodowaną w pożarze z wnętrza domu. Spaleniu w trakcie pożaru uległo praktycznie całe wyposażenie obiektu.

10 stycznia o godz. 21.08, 3 zastępy z JRG w Świdniku brały udział w likwidacji skutków wypadku z udziałem 3 pojazdów. Poszkodowanych zostało 5 osób - pomocy medycznej udzieliły im 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego, obecne na miejscu zdarzenia. Działania ratowników z JRG w Świdniku polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pojazdów biorących udział w wypadku.


                                                zdjęcia: st. kpt. Paweł Ostrowski
                                          tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko
Strona główna | Aktualności | Charakterystyka rejonu chronionego | Wydziały i stanowiska | Dane teleadresowe | Kierownictwo | Statystyka zdarzeń | Akcje | Jednostki OSP | Szkolenia OSP | Galeria zdjęć archiwalnych
| Galeria sił i środków | Porady | Ogłoszenia | Pliki do pobrania | Związek Emerytów i Rencistów Świdnik | Linki | Informacja o składnikach majątku | Galeria | Sport | Elektroniczna Skrzynka Podawcza | Ankieta
(C) 2005 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku - Design: Maciej Bochyński LubMAN UMCS Sp. z o.o.