Burze w powiecie świdnickim

W dniu wczorajszym w związku z gwałtownymi opadami deszczu na terenie dwóch gmin powiatu świdnickiego( Świdnik i Mełgiew) jednostki PSP i OSP brały udział w 16 zdarzeniach. Działania polegały głównie na wypompowaniu wody z zalanych piwnic i garaży, ale także udrażniano przepusty i studzienki kanalizacyjne.

Do działań zadysponowano łącznie 48 strażaków. Poza siłami i środkami z KP PSP w Świdniku w działaniach brały udział jednostki z Trzeszkowic, Minkowic, Piask, Bystrzejowic Drugich, Krzesimowa oraz Dominowa. Pierwsze zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło o godzinie 18:20. Natomiast ostatni zastęp wrócił do strażnicy o godzinie 23:10.

Zgłaszane przez mieszkańców zagrożenia dotyczyły ul. Wiśniowej, Głogowej, Kusocińskiego, Ratajczaka, Armii Krajowej, Hallera czy Piłsudskiego. Wystąpiły również trzy zdarzenia na terenie gminy Mełgiew – w miejscowości Jacków, Janowice i Franciszków.

Poza działaniami w budynkach mieszkalnych (bloki, piwnice, garaże) oraz na parkingach i ulicach, zagrożone były budynki użyteczności publicznej (5 zdarzeń) oraz produkcyjno-magazynowe (1 zdarzenie).