Groźny wypadek przy wjeździe do Lublina

Do groźnego wypadku drogowego doszło wczoraj o godzinie 19:13 na skrzyżowaniu ulicy Piaseckiej i alei Tysiąclecia w Świdniku. W wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu środków transportu doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jeden z pojazdów w wyniku zderzenia dachował. Pojazdami podróżowało łącznie 6 pasażerów. W chwili przybycia służb na miejsce zdarzenia 3 osoby znajdowały się jeszcze w pojazdach i konieczna była ich ewakuacja.

Do zdarzenia zadysponowano dwa pojazdy pożarnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Świdnika oraz dwa pojazdy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 z Lublina – 14 strażaków. Poza siłami i środkami z Państwowej Straży Pożarnej na miejsce przybyło 5 zespołów ratownictwa medycznego, 5 radiowozów oraz pojazd służby drogowej – 23 osoby.

Działania zastępów polegały na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem osobom, w tym tlenoterapia, unieruchamianie złamań, zabezpieczanie poszkodowanych przed utratą ciepła oraz udzielenie im wsparcia psychicznego.

Działania straży pożarnej zakończyły się z chwilą transportu ostatniej osoby poszkodowanej do szpitala o godzinie 20:28.

W wyniku zdarzenia zablokowany był pas drogi prowadzący z Lublina do Piask.

zdjęcia: KP PSP Świdnik

 

 

Groźny wypadek na wyjeździe z Lublina, sześć osób rannych. Jedno z aut dachowało (zdjęcia)