Kolejny wypadek autokaru na drodze krajowej nr 17 w Kolonii Siedliszczki

O godzinie 6:39 w czwartek, 3 marca 2022 r., Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Świdniku otrzymał informację, że na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Kolonia Siedliszczki wywrócił się autobus z Ukrainy i leży w rowie. Z uwagi na potencjalnie dużą ilość osób poszkodowanych do zdarzenia zadysponowano siły i środki z terenu powiatu świdnickiego (PSP i OSP) a także ratowników medycznych z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z sąsiednich powiatów.

Po przyjeździe na miejscu zdarzenia potwierdzono wypadek autokaru z obywatelami Ukrainy. W autokarze podróżowało 73 osoby. Na miejsce wypadku przybyły również Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Osoby podróżujące autokarem opuściły pojazd o własnych siłach, jednak sześć osób, w tym pięcioro dzieci, zostało zabranych do szpitala. Pozostali podróżujący zostali przewiezieni do strażnicy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliszczkach, gdzie, w oczekiwaniu na autokar zastępczy, zapewniono im ciepły posiłek i napoje.

Na miejsce zdarzenia przybył również st. bryg. Tomasz Podkański, Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie z Grupą Operacyjną oraz st. bryg. Adam Niemczyk, Komendant Powiatowy PSP w Świdniku. W zdarzeniu brało udział 14 zastępów PSP – 33 strażaków oraz 4 zastępy OSP – 15 druhów.

Zdjęcia: KP PSP Świdnik

Skip to content