Komunikat kadrowy

W dniu 30 listopada br. Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski powołał z dniem 1 grudnia 2020 r. st. bryg. Adama Niemczyka na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku.

St. bryg. Adam Niemczyk z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1993 r., kiedy to rozpoczął studia dzienne w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Po ich ukończeniu w 1997 r. podjął służbę jako dowódca sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 PSP w Lublinie a następnie Ośrodku Szkolenia PSP w Lublinie. Przez blisko 4 lata zajmował się szkoleniami funkcjonariuszy i ich koordynacją w zakresie ośrodka szkolenia; początkowo na stanowisku starszego instruktora, a następnie wykładowcy.

W 2001 r. został przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Krasnymstawie, w tym czasie realizował zadania naczelnika wydziału kontrolno-rozpoznawczego a następnie naczelnika wydziału operacyjno-rozpoznawczego. Pełnił jednocześnie funkcję rzecznika prasowego Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie.

W 2009 r. został mianowany na stanowisko dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, a od 1 lutego 2018 r. pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie. Przez blisko 3 lata nadzorował pracę jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz wydziału operacyjno-rozpoznawczego.

 

Zdjęcie: KW PSP Lublin

Skip to content