Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

W niedzielę 01 września br. w Siedliszczkach przeprowadzone zostały Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zawody rozegrano zgodnie z „Regulaminem zawodów sportowo-pożarniczych ochotniczych straży pożarnych” w dwóch konkurencjach – sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. W zawodach wystartowały 4 drużyny kobiece oraz 10 drużyn męskich – zwycięzcy eliminacji tegorocznych zawodów gminnych.

Sportowym zmaganiom kibicowali Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świdniku, Burmistrz Piask, Wójtowie gmin Rybczewice i Trawniki, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku oraz Komendanci Gminni Ochrony Przeciwpożarowej z Piask i Mełgwi.

Zawody uświetniła wizyta Pana Artura Sobonia, posła na sejm, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Starosty Powiatu Świdnickiego, Pana Łukasza Reszki.

W trakcie zawodów odbyło się również spotkanie z komendantami gminnymi, prezesami jednostek oraz druhami OSP w sprawie dotacji dla jednostek OSP w 2019 r.

O godzinie 12:00 zawody zostały na chwilę wstrzymane w celu uczczenia minutą ciszy 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Klasyfikacja generalna zawodów wśród drużyn kobiecych:

– 1 miejsce – OSP Wierzchowiska,

– 2 miejsce – OSP Pilaszkowice Bazar,

– 3 miejsce – OSP Bystrzejowice Drugie,

– 4 miejsce – OSP Dominów.

Klasyfikacja generalna zawodów wśród drużyn męskich:

– 1 miejsce – OSP Kozice Górne,

– 2 miejsce – OSP Struża,

– 3 miejsce – OSP Izdebno,

– 4 miejsce – OSP Brzezice,

– 5 miejsce – OSP Pilaszkowice Bazar,

– 6 miejsce – OSP Siedliszczki,

– 7 miejsce – OSP Piaski,

– 8 miejsce – OSP Oleśniki,

– 9 miejsce – OSP Dominów,

– 10 miejsce – OSP Krzesimów.

Gratulujemy zwycięzcom, a gospodarzom, jednostce OSP Siedliszczki, dziękujemy za wzorowe przygotowanie terenu do przeprowadzenia zawodów.