Zdanie i powierzenie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Świdniku

2 listopada 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Świdniku odbyło się zdanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku, bryg. Sławomira Kowalczyka.

W spotkaniu udział wzięli:  Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie nadbryg. Grzegorz Alinowski, kapelan świdnickich strażaków ks. kan. Leszek Surma, przedstawiciele samorządu powiatu świdnickiego – Starosta Świdnicki, Burmistrz i Wójtowie Miast i Gmin, przedstawiciel Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świdniku, Prezes Zarządu Koła w Świdniku Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni KP PSP w Świdniku.

Zgromadzeni podziękowali serdecznie kończącemu służbę w świdnickiej komendzie bryg. Sławomirowi Kowalczykowi, który pożegnał się ze sztandarem komendy oraz strażakami i pracownikami cywilnymi.

Bryg. Sławomir Kowalczyk służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Świdniku rozpoczął 1 listopada 2001 r. na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku. W dniu 16 lipca 2014 r. powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku.

Od dnia 03 listopada 2020 r. Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdnik st. bryg. Adamowi Niemczykowi – dotychczasowemu Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie.

W związku z zagrożeniem epidemicznym uroczystość została przeprowadzona z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Skip to content